درباره سلام صدر


دبیرستان سلام صدر با کادری جوان، متعهد، متخصص و باانگیزه در حالی کار خود را آغاز کرد که:تصمیم جدی دارد در عرصه تعلیم و ربیت نگاهی نو و متفاوت داشته‌باشد و برای داشتن فضای آموزشی مناسب دوست داشتنی و بدون استرس تلاش کند.پرداختن عمیق به تربیت اجتماعی و اخلاق مدار و توجه به مهارت ها و تفاوت های فردی دانش آموزان در دستور کار این مجموعه قرار گرفت.

درباره ما

درباره مدیر سلام صدر(آقای جلال خباز)

تحصیلات:

کارشناسی کارگردانی سینما و نمایش

سابقه کار:

مسئول پایه اول دبیرستان خوارزمی منطقه 11

مسئول امور اداری راهنمایی خاتم منطقه 11

مسئول پایه اول و دوم دبیرستان باقرالعلوم منطقه 2 به مدت 3 سال

معاونت اجرایی دبیرستان سلام دیباجی منطقه 3 به مدت 11 سال

سخن مدیر:

سلام بر تو نوجوان عزیز،اصلی ترین سرمایه ایران زمین

نوجوانی بهترین زمان برای آزمون و خطاست،شاید زمانه دیگر فرصت کمتری به شما بدهد…پس ما در سلام صدر پی رنگ زندگی هستیم،تا فردا آنگونه شود که ما میخواهیم نه آنطور که پیش می آید فرصت ها کوتاه است و دنیا فقط گوش به حرف انسانهای سخت کوش میدهد.سخت کوشی،آزمون و خطا،نترسیدن از شکست،هدفدار بودن،انسان بهتری شدن همه ی چیزی هست که ما باید در مدرسه پی آن باشیم.

درباره مدیر سلام صدر(آقای جلال خباز)
<strong>تاریخچه سلام</strong>

تاریخچه سلام

کلام موسس فقید
با احساس مسئولیتی که در جریان دوران تواناییمان در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی در فرصت پس از انقلاب عزیزمان برایمان پیش آمد، ابتدا خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم فرمود که لایق ادعای ایمان باشیم به مصداق (( المومن وفقه الله لکل خیر )) همه آنچه را داریم از او می‌دانیم و پس با او معامله می‌کنیم. انشاءالله به مصداق تشکر از خداوند متعال، به تلاش خود برای صرف نعمت فرصت‌ها، تجارب و آموخته‌های خویش در جهت پیشبرد اوامر الهی که رضای او در ارتقاء سطح فهم و زندگی انسان قرار دارد، ادامه خواهیم داد. لذا ضروری است به جایگاه کنونی مجموعه مدارس نظری بیافکنیم و مروری بر گذشته و خط مشی آینده و اصول راهبردی آن داشته باشیم

آنچه گذشت

با گذشت ثلث قرن از فرصت تأسیس، بازنگری و ایجاد راهکاری مناسب در عرصه تعلیم و تربیت مدارس (خصوصاً شهر تهران)، در دهه اخیر به ایجاد مدارس سلام همت گمارده‌شد. با حضور علاقمندان، شاگردان و دوستانی که گردهم آمدند تا با بر هم نهادن توانایی‌های خود به گسترش خدمات آموزشی و فرهنگی جوانان مولود پس از انقلاب نمایند. نیازهای تربیت اسلامی منبعث از ژرفای اندیشه امام (ره) و آموزه‌های انقلابی و درک شرایط اقلیمی، جغرافیایی و تاریخی کشور عزیزمان و تجربه تاسیس مدارس نمونه جنوب شهر، سرمایه‌های اصلی ما در این راه به شمار می‌رفت. اکنون در تیر ماه 1391 پس از یک دهه گذشت از تأسیس مدارس سلام، دست آوردهایمان را برمی‌شماریم :

۱ -تأسیس 14 دبیرستان دخترانه و پسرانه در تهران، تبریز و کرج

۲ -تأسیس ۴ واحد راهنمایی دخترانه و پسرانه در تهران

۳ -تأسیس ۴ واحد ابتدایی دخترانه و پسرانه در تهران (تبصره: تمام واحدهای فوق در املاک استیجاری و با حداقل امکانات لازم جهت آموزش مناسب تدارک دیده‌شده‌اند و همه سخت

افزارها بر پایه شهریه مردم و سرمایه گذاری اندک موسسه بوده‌است.)

۴ -تحت پوشش آموزش آوردن سالانه قریب به 4000 دانش‌آموز با استعداد و پرشور و فارغ‌ التحصیلی بیش از 1000 نفر دانشجوی توانمند در عرصه علم و دانشگاه.

۵ -صرفه جویی هزینه عمومی دولت به میزان سالانه هشت میلیارد ریال از زمان حضور این مجموعه و آن هم با کیفیت و رضایتمندی مردمی.
۶ -کارآفرینی نزدیک به 300 نیروی تمام وقت و 400 دبیر پاره وقت.

<strong>آشنایی بیشتر با سلام</strong>

آشنایی بیشتر با سلام

مجموعه مدارس سلام این افتخار را دارد که پس از دو دهه فعالیت مستمر در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان میهن عزیزمان، کوله باری از افتخارات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در اختیار دارد و حضوری موفق در المپیادهای علمی، جشنواره‌های فرهنگی و همچنین مسابقات و جشنواره‌های پژوهشی داخلی و بین‌المللی داشته است.
امروز آوازه خدمات‌رسانی ما در ۵۰ واحد آموزشی تهران و ۴ استان دیگر کشورمان با چنان وسعتی طنین‌انداز شده که خاستگاه مردمی جدی و مستحکمی برای توسعه کمی این مجموعه در میان دانش‌آموزان عزیز، اولیا محترم و نیز سایر مدارس به وجود آورده است. این مجموعه معظم فرهنگی – آموزشی با تکیه بر تجارب گذشته خود تلاش می‌کند با افزایش کارایی مدارس، ارتقاء و همچنین بهبود مستمر سطح کیفی آموزش و پرورش در راستای اسناد بالادستی، خدماتی متمایز نسبت به سایر مدارس و موسسات ارایه کند.
مجموعه مدارس سلام خود را نسبت به اجتماع مسئول و به فضایل اخلاقی بر اساس شعائر و آموزه های دینی پایبند می داند و کلیه مدیران، مدرسان و کارکنان مجموعه سلام، درستی و صداقت را در تمام امور سر لوحه کار خود قرار می‌دهند. امیدواریم با ارتقاء و تقویت فعالیت‌های فرهنگی و تربیت اخلاقی، علاوه بر تلاش‌های علمی- آموزشی در تمامی بخش‌ها، شاهد ظهور و بروز هر چه بیشتر دستاوردهای تربیت انسان صالح باشیم.

<strong>آینده پیش رو</strong>

آینده پیش رو

۱- انسجام هرچه بیشتر سازمان گرداننده مدارس با ایجاد حس اعتماد متقابل و صداقت هرچه بیشتر بین مدیران ارشد که جلوه‌های آن روزافزون گردیده‌است.
۲- ایجاد کارگروه‌های حرفه‌ای تر، منسجم‌تر و هدفمدار و نتیجه‌گرا در قالب کمیته‌های اجرایی تشکیلات گرداننده.
۳- توسعه واحد تحقیق و توسعه (R&D) با رویکردهای کشف علل عقب ماندگی آموزش و پرورش ایران و استفاده هرچه بیشتر از تجارت کشورهای رو به توسعه و توسعه یافته در ایجاد زیرساخت‌های آموزشی تضمین کننده توفیقات صنعتی و اجتماعی.
۴- پیاده‌سازی طرح‌های زیربنایی تعلیم و تربیت مبتنی بر ارزش‌های الهی و دستاوردهای علمی، به صورت عملیاتی و قابل کنترل، ارزیابی، اصلاح و بهبود، خصوصاً از مقاطع ابتدایی.
۵- توسعه نگرش و دانش مدیران و دبیران و تقویت همکاری، نوآوری و مشارکت در رویکردهای جدید

۶- هدفمند کردن هزینه‌ها در راستای پایدار مدارس از نظر کمیت، کیفیت و گسترش خدمات.
۷- رفع موانع ذهنی بی‌مورد از دست اندرکاران قوانین و مقررات و همراه نمودن حداکثر آنان در رسالت‌های خطیری که برعهده گرفته‌ایم. باشد که از فرصت این مجموعه عظیم ارزش‌گرا برخواسته از متن انقلاب اسلامی و نیاز‌های مردم عزیز، استفاده حداکثری برده‌شود.
۸- توسعه مدارس به سطح شهرهای بزرگ با حفظ استانداردهای سلام با رویکردهای قانونی ممکن جهت ایجاد امکانات برابر برای همه استعدادهایی که از امکانات تهران محرومند.
۹- ادامه روند جذب نخبگان علاقمند در امر تعلیم و تربیت، خصوصاً از فارغ التحصیلان مدارس سلام و آموزش وسازماندهی آنان برای حضور در مدارس و واحدهای پشتیبانی.